Güncel Teknoloji

Valve’nin Geliştirdiği Oyunlar Hakkında Bilgiler

Valve 1996\’da kurulmuş bir şirkettir. Kurulduğundan İtibaren Çok Ses Getirileceği Tahmin Ediliyordu Çünkü Kurucusu Microsoft’un Eski Bir Çalışanıydı. Bugün sizlere Valve’nin Geliştirdiği Oyunlar Hakkında Bilgiler vereceğim.

Valve Oyun Olarak Tam 7 Tane Oyun Geliştiriyor Bunlar İçlerinde Seriler Olarak da artıyor. Bu oyunlar Half-Life Serisi, Portal Serisi, Counter Strike Serisi, Day of Defeat Serisi, Team Fortress Serisi, Leaf 4 Dead Serisi, Deathmach Serisi. Valve Seri Olarak Bunları Geliştiriyor Ama seri olmadan tek olan oyunları da var mesela Richocet, Alien Swarm, The Orange Box, Dota 2.Bunlar içinde çoğu online oyunlardır.

Kısaca en popülerlerinde bahsedelim Counter Strike Serisi 2000 yılından beri evlerin ve internet kafelerin değişmez oyunudur. Şuan çıkıp bir internet kafeye gitseniz emin olun bu oyunun olma olasılığı %99.Counter Serisi en fazla tutulan oyunu Counter Strike: Global Offensivedir Oyun 2012 Yılında Çıktı. Oyun Counter Strike Üzerine Dev Bir Değişiklik Katılarak Yapılmıştır.

Teknoloji geliştikçe oyunların grafikleri ve mekanikleri de ilerliyor tabi ilerleyince mecbur iyi bilgisayarlar satın almamız gerekiyor. Valve’nin Geliştirdiği bir diğer oyun ise Half-Life Serisidir 1998 Yılında yapılmıştır yapıldığı yıla ve oyuna bakacak olursak o zamanlara göre harika bir oyun. Zaten Valve’nin geliştirdiği oyunlara bakacak olursak hepsi Half-Life’a Esinlenerek Yapılmıştır.

Valve’nin Ücretsiz Olup En Çok Tutulan Oyunu Tem Fortress 2 grafikleri bir çizgi filmin içindeymişsiniz havası veriyor. Oyunun mekaniklerine gelecek olursak oyunculardan tam not almış. Ve Valve’nin geliştirdiği bir moba oyunu Dota 2 oyun 9 Temmuz 2013 de çıktı. Oyunun Tarzı ve mekanikleri Dota 1 İle Eş Değer Ama Grafikleri Muhteşem Şekilde Güzelleştirilmiş.

Yukarda Yazdığım Tek olan oyunlarda Dota 2 Vardı ama sen bize Dota 1 de var dedin. Dota Bir Moba Game olduğu için sürekli güncellenen bir oyundur bu yüzden moba gamelerin bir üstü çıkarsa öncekileri piyasadan silinir. Valve Bu Oyunları Geliştirerek Paraya para demiyor. Çünkü Valeve Kullanıcılar Oyunları Satın Alsa Bile Oyun İçi Satın Alımlara Devam Ediyor Ve Bu Sayede Her Zaman Para Kazanıyor.